Wygraj pobyt na obozie dziennikarskim. Rusza konkurs „Potęga Prasy”

Stowarzyszenie „Potęga Prasy”, zawiązane w celu wspierania dziennikarstwa i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zaprasza – jak co roku – do udziału w konkursie dziennikarskim „Potęga Prasy”. Wystarczy coś napisać, powiedzieć, sfotografować lub sfilmować; zmieścić się temacie „W trosce o naszą planetę”; „ubrać” to w artykuł prasowy, audycję radiową lub materiał telewizyjny; i tak przygotowaną pracę zgłosić na konkurs. Autor najciekawszego materiału dziennikarskiego będzie mógł bezpłatnie pojechać na 16 dni do Rewala, na jedyny taki w Polsce, wyjątkowy – prasowy, radiowy, telewizyjny i internetowy – obóz dziennikarski „Potęga Prasy”.

Na najlepszych twórców – autorów artykułów, audycji radiowych i materiałów telewizyjnych, a także gazetek i innych mediów szkolnych – przygotowaliśmy również dofinansowania do wakacyjnego pobytu na młodzieżowym obozie dziennikarskim „Potęga Prasy” w Rewalu.

Przeczytaj regulamin konkursu!

Bezpłatne miejsce na jednym z turnusów czeka także na redaktorów naczelnych zgłoszonych do konkursu szkolnych mediów, jeśli zawierają one materiały zgodne z tegoroczną myślą przewodnią konkursu „W trosce o naszą planetę”, i zdobędą uznanie oceniających je jurorów.

Sprawdź gdzie i kiedy odbędzie się „Potęga Prasy” 2020

Konkurs „Potęga Prasy” przeznaczony dla uczniów od 12. do 18. roku życia podzielony jest na dwie kategorie: osobno oceniane będą prace indywidualne, osobno – media szkolne. Kapituła konkursu wybierze najlepsze prace, a zwycięzca konkursu indywidualnego i redaktor naczelny zwycięskiej gazetki lub szkolnego medium będą mogli spędzić wakacje na jedynym tego typu obozie dziennikarskim „Potęga Prasy” w Rewalu.

Dla kogo jest konkurs?

W konkursie może wziąć udział każdy, kto przygotuje pracę indywidualną lub jest współtwórcą gazetki szkolnej lub innego szkolnego medium. Praca indywidualna może mieć formę dowolnego tekstu dziennikarskiego, audycji radiowej lub materiału filmowego, może być wcześniej publikowana, a w przypadku audycji radiowej i materiału filmowego dopuszczalna jest także pomoc osób trzecich, w szczególności w zakresie montażu i opracowania dźwiękowego materiału.

Dla kogo jest obóz?

„Potęga Prasy” to obóz dziennikarski pod patronatem Tygodnika ANGORKA, znakomite miejsce wszystkich tych, którzy marzą o tym, aby pracować w mediach – chcą publikować teksty w gazecie, prowadzić programy radiu, pokazywać się przed kamerą telewizyjną. Podczas dwutygodniowego turnusu uczestnicy tworzą gazetę „Rewalacje”, prowadzą audycje radiowe w rozgłośni „RewalStacja” i przygotowują materiały dziennikarskie dla telewizji internetowej „TeVa-Rewal”.

Prace na konkurs należy przesyłać do 29 lutego 2020 r. – pocztą tradycyjną na adres stowarzyszenia lub elektroniczną – na konkurs@potegaprasy.pl.

Jak wygląda wakacyjna przygoda z dziennikarstwem w Rewalu?

Zobacz film podsumowujący 20 lat obozu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *