W drugim numerze Rewalacji Weronika napisała artykuł poświęcony temu, jak współcześnie pijemy herbatę.

Drugi turnus obozu dziennikarskiego Potęga Prasy idzie śladami swoich poprzedników i prezentuje nowe wydanie wakacyjnej gazety. Od dziś zdobędziecie ją na ulicach Rewala!

Nie było łatwo. Od zebrania pomysłów na artykuły do końcowego składu minęło zaledwie pięć dni. W newsroomie nie ustawał stukot klawiszy na klawiaturze, korektorzy w pocie czoła wyłapywali niezauważone wcześniej literówki, a dzielna sekretarz redakcji pilnowała, żeby wszystkie teksty były opatrzone materiałami wizualnymi. Ostatecznie udało nam się wygrać ten wyścig z czasem. Świeżutkie Rewalacje właśnie wyszły z drukarni i wreszcie możemy oddać je w Wasze ręce.

Czego możecie spodziewać się w tym numerze? Dobrze znane rubryki pozostają niezmienne. Z morskich fal przyszłość wywróżyły Wam autorki horoskopu, Ola GabrysiaBartek ułożył krzyżówkę, która może okazać się wyzwaniem nawet dla najwytrwalszych szaradzistów, zaś nasz młody rysownik, Franek, przygotował wakacyjny rebus. Poza tym trzymamy rękę na pulsie i sprawdzamy, o czym dziś mówi się nad Morzem Bałtyckim. Gosia śledzi trendy architektoniczne, które przypływają na północ Polski z metropolitalnych przedmieść. Nikodem przypomina, co się stało z kościołem w Trzęsaczu. Przeczytacie też co nieco o mewach, motylarni w Niechorzu i Wiosce Artystycznej Janowo, w której już wkrótce przeniesiemy się do ery dwudziestolecia międzywojennego. Na rozmowę udało nam się złapać Szymona Szafrańskiego, jednego z ratowników patrolujących rewalskie plaże.

Teatr rozmaitości

Tegoroczna Potęga Prasy broni też jednej dobrze znanej prawdy. Ilu uczestników, tyle odmiennych spojrzeń na świat, spostrzeżeń i refleksji. Zapytany o to, jakie tematy niezwiązane z wakacyjnym odpoczynkiem poruszyli nasi dziennikarze, odpowiem krótko: Przeróżne. Na pokładzie mamy specjalistów od przydrożnych kapliczek, piłki nożnej w Arabii Saudyjskiej, tiktokerów zachęcających do lektury najrozmaitszych książek i modnej ostatnio manifestacji.  Żal nie pochylić się nad tymi zagadnieniami!

Drugi tegoroczny numer Rewalacji ma 32 strony i kosztuje 5 zł. Gazety kolportujemy na ulicach Rewala do 28 lipca. Ich elektroniczną wersję wkrótce umieścimy na stronie Potęgi Prasy. Niech wieść o naszym magazynie rozniesie się jak najszerzej!