Bezpłatny pobyt na obozie dziennikarskim główną nagrodą w konkursie dla dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie „Potęga Prasy”, jak zwykle o tej porze roku, ogłasza kolejną edycję konkursu dziennikarskiego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod patronatem Tygodnika ANGORKA.

Na twórców najlepszych artykułów, audycji radiowych i materiałów telewizyjnych, a także gazetek i innych mediów szkolnych czeka bezpłatny pobyt na młodzieżowym obozie dziennikarskim „Potęga Prasy” w Rewalu. Młodzi ludzie będą tam mogli tworzyć gazetę „Rewalacje”, prowadzić audycje w radiu RewalStacja i przygotowywać materiały dziennikarskie dla telewizji internetowej TeVaRewal.

Konkurs „Potęga Prasy” podzielony jest na dwie kategorie:

  1. W pierwszej – o uznanie jurorów rywalizować będą prace indywidualne;
  2. W drugiej – opublikowane lub wyemitowane wcześniej treści tworzone przez zespoły redakcyjne, np.: wydania gazetek szkolnych, podcastów, programów radiowych lub serwisów informacyjnych wideo.

Prace indywidualne w formie dowolnego tekstu dziennikarskiego, audycji radiowej, fotoreportażu lub materiału filmowego mogą być wcześniej publikowane, a w przypadku treści multimedialnych dopuszczalna jest także pomoc osób trzecich, w szczególności w zakresie montażu i opracowania dźwiękowego materiału.

Szczegółowy regulamin konkursu

Zgłoszenia przyjmowane są pocztą tradycyjną (Stowarzyszenie „Potęga Prasy”, pl. Komuny Paryskiej 5a, 90-007 Łódź) lub elektroniczną (konkurs@potegaprasy.pl) do 8 kwietnia 2024 r. Oprócz nagrody głównej, czyli bezpłatnego pobytu na obozie, na laureatów konkursu czekają dofinansowania wakacyjnych wyjazdów do Rewala.

„Potęga Prasy” to obóz dziennikarski pod patronatem Tygodnika ANGORKA, który w tym roku odbędzie się po raz 26. To znakomite miejsce dla dzieci i młodzieży, które marzą o tym, aby pracować w mediach – chcą publikować swoje teksty w gazecie, prowadzić programy w radiu czy też pokazywać się przed kamerą telewizyjną. Podczas dwóch ponaddwutygodniowych turnusów uczestnicy tworzą gazetę „Rewalacje”, drukowaną i rozprowadzaną wśród mieszkańców Rewala i turystów; prowadzą audycje radiowe w nadającej w internecie i w promieniu 5 km od Rewala rozgłośni RewalStacja; przygotowują też materiały dziennikarskie dla telewizji internetowej TeVaRewal.