Konkurs dziennikarski „Potęga Prasy”

Wygraj pobyt na obozie dziennikarskim „Potęga Prasy”

Po raz kolejny zachęcamy Was do udziału w konkursie „Potęga Prasy”, w którym można wygrać pobyt na obozie dziennikarskim w Rewalu, pod patronatem Tygodnika ANGORKA. Na obozie „Potęga Prasy” tworzycie gazetę „Rewalacje”, prowadzicie audycje radiowe w „RewalStacji” i przygotowujecie materiały dziennikarskie dla telewizji internetowej „TeVa-Rewal”.

Konkurs dziennikarski czeka na Was!

Zapraszamy wszystkich uczniów – od 12 do 18 roku życia – aby przysłali pocztą tradycyjną (Stowarzyszenie „Potęga Prasy”, pl. Komuny Paryskiej 5a/200; 90-007 Łódź) lub e-mailem (konkurs@potegaprasy.pl) artykuł, reportaż, wywiad, audycję radiową, materiał wideo lub inną formę dziennikarskiej twórczości. Prace muszą być podpisane (imię i nazwisko, wiek, telefon i adres zamieszkania).

Konkurs dziennikarski podzielony jest na dwie kategorie: prace indywidualne i gazetki szkolne. Kapituła konkursu wybierze najlepsze prace, a o zwycięzca zostanie wybrany w głosowaniu SMS-owym.

Potęga Prasy to obóz dziennikarski dla młodzieży między 12 a 19-tym rokiem życia. To znakomite miejsce wszystkich tych, którzy marzą o tym, by pracować w mediach:

I zostać tym samym dziennikarzem naszego jedynego takiego w kraju, wakacyjnego Gminnego Imperium Medialnego 🙂


20 lat minęło – zobacz specjalny numer obozowej gazetki…

Na miejscu, w Rewalu, w wakacyjnej atmosferze, nieopodal morza, spróbujecie swoich sił jako dziennikarze: prasowi, radiowi, telewizyjni i internetowi. Obóz podporządkowany jest zadaniom dziennikarskim pamiętamy jednak, że są wakacje dlatego kąpiemy się w morzu, spacerujemy plażą i malowniczymi uliczkami Rewala, uczestniczymy w koncertach muzycznych i spotkaniach kabaretowych w miejscowym amfiteatrze, jeździmy na wycieczki dalsze i bliższe, zwiedzamy okolicę czyli dobrze się bawimy. Obowiązkową atrakcją obozową są także przejażdżki na bananie i wizyta w wesołym miasteczku.