Wygraj medialne wakacje! Ruszył konkurs, w którym główną nagrodą jest bezpłatny pobyt na obozie dziennikarskim

Stowarzyszenie „Potęga Prasy” ogłasza konkurs dziennikarski adresowany do osób uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, w którym główną nagrodą jest bezpłatny pobyt na trwającym ponad dwa tygodnie letnim obozie w Rewalu. Pozostałe nagrody to dofinansowania do tego wyjątkowego wakacyjnego wyjazdu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować tekst prasowy, materiał wideo, fotoreportaż lub audycję radiową na temat „Hejt a wolność słowa”. Nagrody i wyróżnienia czekają także na redaktorów gazetek szkolnych oraz inne osoby tworzące szkolne media, takie jak np. blogi, vlogi lub radiowęzły.

Prace należy wysyłać pocztą elektroniczną na adres konkurs@potegaprasy.pl (w przypadku materiałów wideo lub audio wystarczy przesłać link) lub pocztą tradycyjną na adres Stowarzyszenie Potęga Prasy, pl. Komuny Paryskiej 5a, 90-007 Łódź. Prace indywidualne i media szkolne oceniane będą osobno, termin ich nadsyłania mija 27 kwietnia 2023 r.

Obóz dziennikarski „Potęga Prasy” to znakomite miejsce nie tylko dla tych, którzy dopiero marzą o tym, aby pracować w mediach, ale także dla tych, którzy mieli już kontakt z dziennikarstwem i chcieliby podszkolić się np. w pisaniu, robieniu zdjęć lub nagrywaniu materiałów wideo. To także idealna „miejscówka” dla wszystkich tych, którzy chcą po prostu sprawdzić, jak funkcjonuje gazeta, radio, telewizja lub portal internetowy.

– Zapraszamy wszystkich młodych ludzi zainteresowanych współczesnymi mediami. Na każdym turnusie będą mogli tworzyć lokalną gazetę „Rewalacje”, prowadzić audycje w rozgłośni „RewalStacja”, jak również przygotowywać materiały dziennikarskie dla telewizji internetowej „TeVaRewal” – zapowiada Adam Owczarek, prezes zarządu Stowarzyszenia „Potęga Prasy”, dziennikarz oraz wychowawca na obozie. – Nie zabraknie też licznych warsztatów, podczas których będzie można poznać tajniki pracy dziennikarza. O wszystkim opowiedzą zawodowcy – redaktorzy prasowi, radiowi, telewizyjni i internetowi.

Obóz dziennikarski „Potęga Prasy” odbywa się już od ponad 25 lat w nadmorskim Rewalu. Jego uczestnicy nie tylko tworzą obozowe media, ale biorą też udział w konferencjach prasowych oraz spotkaniach z osobami ze świata mediów i kultury. Obozowi patronują: Tygodnik ANGORKA, Stowarzyszenie Dziennikarzy RP i ISPortal; a organizacyjnie wspierają również m.in. Tygodnik ANGORA, Wioska Artystyczna Janowo, Dell, Panasonic, Grupa MiŚOT oraz Fundacja Lokalni. W tym roku zaplanowane są dwa turnusy w terminach:

  • 28 czerwca – 13 lipca
  • 14 – 29 lipca 2023 r.

Szczegółowy regulamin konkursu