Konkurs „Potęga Prasy” rozstrzygnięty. Młodzi dziennikarze „W trosce o naszą planetę”

W czasie dość szczególnego, bo jedynie wirtualnego, posiedzenia kapituły konkursowej dziennikarze Tygodnika ANGORKA oraz członkowie Stowarzyszenia „Potęga Prasy” podsumowali tegoroczne zmagania młodzieży oraz ocenili nadesłane prace. Konkurs „Potęga Prasy” został rozstrzygnięty!

„W trosce o naszą planetę” to temat tegorocznego konkursu. Dostaliśmy od Was kilkadziesiąt prac: bardzo różnorodne teksty prasowe, materiały wideo, fotoreportaże, audycje radiowe i publikacje internetowe.

Grand Prix, czyli główną nagrodę tegorocznego konkursu (co wiąże się z otrzymaniem 100-procentowego dofinansowania do uczestnictwa w obozie dziennikarskim w Rewalu), zdobyła 15-letnia Maja Rajfura z IV LO w Sosnowcu. Napisany przez nią felieton „Jak dbać o planetę w XIX-wiecznym stylu?” zdobył uznanie wszystkich jurorów i największą liczbę punktów.

Drugie miejsce zajął tekst 15-letniej Aleksandry Kuzioły z Lublina „Siedem grzechów głównych”, a trzecie – „Dziennikarz na dyżurze” – wywiad Marii Wiewiórkowskiej i Ady Cybulskiej (reprezentujących gazetę „Kontrast”). Wszystkie laureatki otrzymają 50-procentowe dofinansowanie uczestnictwa w obozie.

Jury w składzie: Agnieszka Pacho (redaktor naczelna Tygodnika ANGORKA), Mirosława Kamińska, Małgorzata Kopeć i Mateusz Koprowski (dziennikarze Tygodnika ANGORKA), Beata Woldan i Jacek Binkowski (dziennikarze Tygodnika ANGORA) oraz Adam Owczarek (prezes zarządu Stowarzyszenia Potęga Prasy), przyznało także wyróżnienia (dofinansowanie w kwocie 500 zł) dla: Jaśminy Findling (za tekst „Obchodzi mnie to i chciałabym zrobić coś więcej…”), Martyny Misiak (za tekst „Zza omszałych gałązek i zżółkniętych liści”) oraz Mateusza Piotrowskiego (za „Ostatnie sekundy przed Nowym Rokiem”).

W kategorii gazetek szkolnych bezkonkurencyjny okazał się „Kleks ekologiczny”. Na osobę wytypowaną przez redakcję gazetki czeka nagroda w postaci 50-procentowego dofinansowania do uczestnictwa w obozie.

Wśród prac multimedialnych na szczególną uwagę zasłużył materiał wideo nadesłany przez 17-letnią Natalię Bochan z Banina „Nasz świat jest piękny. Fakt, nie jest idealny. Zmieniajmy go, by cieszyć się nim w pełni. Damy radę!”. Nagroda to wirtualny bilet z 50-procentowym dofinansowaniem uczestnictwa w obozie.

Wszystkim gratulujemy!
***
Stowarzyszenie Potęga Prasy oraz Tygodnik ANGORKA informują, że jeśli uczestnicy nie będą mogli wykorzystać przyznanych nagród w tym roku, utrzymają one ważność także w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *